Regały do pomieszczeń magazynowych i piwnic

ByDaniel

Regały do pomieszczeń magazynowych i piwnic

Jednym z warunków koniecznych do długotrwałego przechowywania warzyw i przetworów jest dostępność odpowiednich mebli. Niektórzy właściciele próbują zrobić własne półki, inni wolą prefabrykaty. Dzięki temu można wybrać projekt uwzględniający specyfikę piwnicy, nie przepłacając za niego.

Charakterystyka regałów metalowych

Poniżej podajemy rzeczywiste wymiary najczęściej wybieranych regałów do piwnicy i pojemności konstrukcji:

  • Wysokość, mm: 1500, 1800, 2000,2200,2500;
  • Szerokość, mm: 700, 900, 1000, 1200;
  • Głębokość, mm: 300, 400, 500, 600;
  • Obciążenie na półkę, kg: 100-200.

Wymagania dotyczące mebli w pomieszczeniach gospodarczych

Istnieje kilka wymagań, które muszą być spełnione przy wyborze regałów do piwnicy:

  • Maksymalne obciążenie. Jeśli mebel ma służyć do przechowywania puszek z przetworami lub butelek wina, musi wytrzymać spore obciążenie. Półki aluminiowe nie wytrzymują większego ciężaru i szybko się odkształcają.
  • Odporność na korozję. Piwnica jest miejscem bardzo wilgotnym i materiał musi być odporny na rdzę. Ponieważ stal nierdzewna jest podatna na rdzewienie, preferowane są produkty z trwałą powłoką.
  • Kompaktowy rozmiar. Zazwyczaj pomieszczenie gospodarcze, magazynowe lub piwnica to niewielka przestrzeń. Meble muszą pasować do dostępnej przestrzeni, być pojemne i łatwe w użyciu. Rozważ przestrzeń półki i odległość między półkami przy wyborze mebla.

Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie pokazuje, że meble piwniczne są najlepiej wyposażone w proste metalowe półki zamontowane wzdłuż ścian pomieszczenia.

Zalety regałów do piwnicy

Dlaczego meble do piwnicy, na balkon czy do garażu są niezawodne i trwałe niż te produkowane na własną rękę? Oto tylko niektóre z ich zalet:

Wytrzymałość i nośność regałów do piwnicy

Większość prefabrykowanych regałów dostępnych w sklepach z artykułami żelaznymi wykonana jest z blachy o grubości 0,5 – 0,7 mm, natomiast słupki wykonane są najczęściej z kęsów o grubości zaledwie 1 mm. Stosowane są blachy stalowe zimnowalcowane o grubości odpowiednio 0,8 mm i 2 mm. Pozwala to na obciążenie do 125 kg na półkę. Wysokiej jakości powłoka proszkowa, przedłuża żywotność półek.

Łatwa instalacja regałów

Regał do piwnicy wykonany z metalu wymaga sprzętu spawalniczego, umiejętności spawania i specjalnych narzędzi. Jeśli go nie masz, będziesz musiał zapłacić mistrzowi swojego fachu, podczas produkcji poszczególnych elementów. Produkty są łatwe w montażu przy użyciu narzędzi dostępnych w każdym garażu.

Możliwość regulacji odległości między półkami

Jeśli używasz regału do przechowywania kwiatów lub sadzonek. Pomieszczenie gospodarcze takie jak piwnica nie jest domem ani mieszkaniem. Jednak dobrze zorganizowana przestrzeń i porządek, w jakim jest utrzymywana, może wiele powiedzieć o jej właścicielach.

 

About the author

Daniel administrator